Asociatia ACCEPT si Fundatia PSI Romania angajeaza coordonatori locali

Asociatia ACCEPT si Fundatia PSI Romania angajeaza Coordonatori Locali in orasele Brasov, Buzau, Cluj, Constanta, Craiova, Galati, Iasi, Pitesti, Timisoara, Tg Mures, in cadrul unui program finantat de Fondul Global de Lupta Impotriva HIV/SIDA, Tuberculozei si Malariei, care are ca scop prevenirea HIV/SIDA in randul MSM (men who have sex with men/barbati care fac sex cu barbati).

Responsabilitati: distribuire de prezervative si materiale de informare in locuri publice frecventate de comunitatea gay, insotirea persoanelor interesate la centrele locale de testare HIV, organizarea de evenimente pentru comunitatile gay locale, recrutarea de participanti gay pentru grupuri de discutii.

Conditii de angajare: conventie civila pe perioada noiembrie 2007- iunie 2009, program de lucru flexibil.

Candidatul ideal este o persoana cunoscuta in comunitatea gay locala, care poseda/este dispusa sa invete informatii de baza despre prevenirea infectiilor cu transmitere sexuala, care poate sa comunice usor cu persoane necunoscute si care are o personalitate deschisa si prietenoasa.

Informatii suplimentare la tel (021) 252 56 20 (Irina Nita), 0740 181 860 (Tudor Kovacs) sau e-mail: proiectgay@yahoo.com